„Dzisiaj nie tylko zakochanych czas,

Dzisiaj to święto wszystkich nas,

Tych którzy się po prostu lubimy,

Dzisiaj życzenia sobie złożymy…”

Walentynki były doskonałym dniem dla wszystkich przedszkolaków z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem przyjaźni. Całe przedszkole zamieniło się w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. Każdą grupę w przedszkolu odwiedziła pani listonosz,  która opowiedziała historię  powstania Dnia świętego Walentego. Następnie po wspólnej zabawie zostawiła dla każdego dziecka walentynkę. Dzieci  poznały też tradycję tego święta.  14 lutego to przecież nie tylko dzień   zakochanych, ale to przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi.                        W czerwonych strojach i wspaniałych humorach dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych, obdarowywały wszystkich miłym słowem, gestem, walentynką. Nie zabrakło spontanicznych emocji i dobrej zabawy.
Dzień Walentynowy z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń i niespodzianek.