„Bywam czarny, szary, bury…

Wydeptuję własne ścieżki.

Na mój widok myk do dziury,

robią wszystkie przerażone myszki…”

16 lutego obchodziliśmy Dzień Kota, tej okazji, przedszkolaki na zajęciach zamieniły się w kociaki. Wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, śpiewały piosenki o kotkach, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Przedszkolaki omówiły części ciała kota, była też oczywiście kocia gimnastyka i kocia yoga. Nie zabrakło  wesołych „kocich zabaw”. „Dzień kota” był również okazją do podkreślenia roli kotów w życiu człowieka. Grupę Misie odwiedził kotek ze swoją właścicielką., która w  ciekawy sposób opowiedziała o jego zwyczajach, zachowaniach i o opiece nad czworonogiem. Na zakończenie  przedszkolaki wykonały prace plastyczne pod tytułem „K” jak kot.