Dnia 2 czerwca 2018r. w Zespole Szkół w Kochanowicach odbyły się uroczyste obchody 25 urodzin Samorządowego Przedszkola w Kochanowicach. Swą obecnością zaszczycili nas liczni goście z panem wójtem Ireneuszem Czechem na czele. Nieobecnego Pana Posła Andrzeja Gawrona reprezentował przedstawiciel biura poselskiego Pan Dawid Smol.

Uroczystość rozpoczęła się w sali gimnastycznej Jubileuszową Akademią pt. „BAJKOWE ŻYCZENIA”, w której brały udział pięknie przebrane wszystkie przedszkolaki. W prezentacji multimedialnej przedstawiono historię powstania i rozwoju przedszkola w Kochanowicach w latach 1932-2018 . Tę część uroczystości zakończyło nagrodzenie laureatów prac plastycznych w konkursie pt. „Przedszkole mój drugi dom”. Prace wyróżnione zostały pokazane w prezentacji oraz można je było obejrzeć w przedszkolu.

Uroczystym przemarszem przy akompaniamencie Orkiestry Dętej „Kochanowicki Young Band” wszyscy goście udali się na plac przedszkolny, gdzie po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat” zostali poczęstowani urodzinowym tortem. Budynek przedszkola jak i otoczenie było przygotowane dla zwiedzających. Była możliwość zwiedzenia sal w których znajdowały się wystawy dotyczące historii, osiągnięć, realizowanych projektów i innowacji .

Nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Na milusińskich czekał dmuchany zamek, miejsca malowania twarzy, skręcania balonów, zabaw przy muzyce z clownem, zwierzątka na kółkach , stanowiska do zabawy z masą solną. Starsi koledzy szkolni zbudowali historyczną wioskę w której można było ulepić gliniane naczynie, zrobić własnoręcznie biżuterię z drutu, strzelać z łuku, pisać gęsim piórem i skosztować „podpłomyka” upieczonego na blasze. Atrakcji była moc i nikt nie miał prawa się nudzić.

Nie zabrakło pyszności w postaci ciast upieczonych przez rodziców, waty cukrowej, popcornu, a także kiełbasek z grilla, bigosu, sałatek itp.

Serdecznie dziękujemy za udział w tak ważnej dla nas uroczystości wszystkim zaproszonym gościom, dzieciom, rodzicom, sponsorom.

Dziękujemy wszystkim, a w szczególności rodzicom i sponsorom za okazaną życzliwość i ofiarowaną pomoc podczas organizacji uroczystości . Dzięki przyjaznej dłoni ludzi dobrej woli możliwa była realizacja tak ważnej dla nas imprezy. Mamy nadzieje, że był to dla wszystkich mile spędzony czas rodzinny, który na długo zostanie w naszej pamięci.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Zespołu Szkół w Kochanowicach