Grudniowa piękna noc
z kolędą przyszła do nas,
grudniowa piękna noc
przez ludzi wymarzona
i wokół cały świat
pierzynka otuliła,
zmieniła w bajkę sad
i gwiazdy zapaliła

W Dzień Bożego Narodzenia
radość wszystkich nas ogarnia.
Weselmy się wszyscy wzajemnie
I niech te święta będą przyjemne.

Jak te serca pośród łon,
przeradośnie bije dzwon.
Niosąc radość w każdy próg,
Że narodził się Bóg.

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, składania życzeń najbliższym oraz czas wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. W  dzień   przedszkolnej  Wigilii  20.12.2022r.  w  całym  przedszkolu  panowała  radosna, ożywiona  atmosfera.  Świąteczne  dekoracje  w  całej  placówce, dzieci w galowych  strojach  wprowadzały  nastrój  oczekiwania  na  wyjątkowe, niecodzienne  wydarzenia.  Wspaniałym momentem było wspólne kolędowanie dzieci wspólnie z gośćmi zaproszonymi podczas przedstawienia „Kolędowy czas” przygotowanego przez grupę „Żabki” i uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez WDH „Czarne Orły” na ręce p. dyrektor Krystyna Anioł., a także czas wspólnego posiłku, na który składały się tradycyjne wigilijne potrawy. Płonące lampki choinkowe wpłynęły na uroczysty, świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności. Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego.