Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem, a także jeden z ważniejszych momentów w życiu małego dziecka- od tego dnia staje się pełnoprawnym przedszkolakiem.

W  grudniu 2020r w naszym przedszkolu odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Nowo przyjęte dzieci z grupy Zajączki i Pszczółki zostały uroczyście przyjęte do społeczności przedszkolnej.

Z powodu epidemii w tym roku dzieci nie mogły występować przed rodzicami, jednakże którym bardzo DZIĘKUJEMY za zaangażowanie.

W części artystycznej przedszkolaki przekonały wszystkich o tym, że zasługują na miano Przedszkolaka. Najmłodsi zaprezentowali swoje umiejętności- dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dla niektórych dzieci był to pierwszy występ.

Po części artystycznej dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcia ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Krystynę Anioł. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania.

GRATULUJEMY naszym „nowym” mądrym maluchom i życzymy, by każdy dzień rozwijał i pobudzał ich wyobraźnię do kreatywnego i twórczego działania, a także aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów i koleżanek.

Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny, ale jak ważny dla najmłodszych dzień w przedszkolu-dzień pełen emocji miłych wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci dzieci i nauczycieli.