W ramach realizacji projektu „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach” dnia 3.12.2019 roku w Gminnym Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach odbyło się przedstawienie pt. „CZYSTA ZIEMIA, CZYSTE POWIETRZE”.

Przedstawienie zostało przygotowane przez nauczycieli i przedszkolaków. W zamian za udział w projekcie przedszkole otrzymało 5 oczyszczaczy powietrza.

Przedstawienie zaadresowane było do najmłodszych, jednak zaproszeni zostali na nie również specjalni goście: dyrekcja szkoły, władze gminy, rodzice oraz wszyscy zainteresowani mieszkańcy Kochanowic i okolic.

Za liczne przybycie na nasz spektakl serdecznie dziękujemy.

Dziecięca gra aktorska w połączeniu z imponującą scenografią, grą świateł i oprawą muzyczną wywołały duży aplauz wśród publiczności. Spektakl teatralny stanowił pouczającą lekcję ekologii – nie tylko dla najmłodszych. Przyniósł wszystkim również wiele estetycznych i emocjonalnych wrażeń. Wydarzenie zostało udokumentowanie na filmie.

W ramach realizacji projektu powstaje również scenariusz na w/w temat.

Dodatkowo chcemy:

• podnieść świadomość ekologiczną dzieci i rodziców w zakresie wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie
  • wprowadzić zwyczaj codziennego sprawdzania jakości powietrza i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia
  • uświadomić korzyści wynikające ze stosowania oczyszczaczy.