„…A czwartego grudnia, to górnicze święta
I nie tylko górnik o nich już pamięta.
Bo Barbórkę nawet małe dzieci znają,
Robią czarne czapki i je zakładają….”

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta.  ,,Barbórka”  obchodzona na cześć św. Barbary patronki górników, to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. W kalendarzu uroczystości naszego przedszkola na stałe zapisane są obchody Dnia Górnika. W związku z czym do naszego przedszkola zaproszony został pan Jerzy Przywarka – górnik, który przybył do nas 4 grudnia w stroju galowym, aby poszerzyć dzieciom wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy jaką wykonywał. Przedszkolaki nie tylko słuchały, ale także miały możliwość zadawać pytania związane z zawodem górnika. W imieniu wszystkich dzieciaków serdecznie dziękujemy panu Adamowi za spotkanie i życzymy wszystkiego dobrego.