Bezpieczeństwo najmłodszych w Internecie

Bezpieczeństwo dzieci w Internecie jest niezwykłej istotne. Ważne jest umiejętne wprowadzanie dzieci w świat nowych technologii.

Zachęcamy więc Wszystkich Rodziców do zapoznania się z  informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej:  https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/ oraz grafikami dodanymi do artykułu. DROGI RODZICU KONTROLUJ, CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE LUB TELEFONIE!

W naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Bezpiecznego Internetu”, którego celem jest uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czyhają w komputerze czy telefonie, gdy będą korzystać z Internetu. W ramach akcji, dzieci z każdej grupy zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajki z serii „Sieciaki.pl.” oraz „Necio.pl”, które obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Film poprzedzony został pogadanką pani Doroty na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Jak również na temat sprzętu komputerowego. Doskonale poradziły sobie w konkursie quizowym z pytaniami dotyczącymi Internetu – jego zalet i wad. Następnie wykonały zadanie plastyczne – kolorowanie obrazków związanych z Internetem.