W dniu 23.11 dzieci z grupy „Żabki” wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kochanowicach.

Czekała tam na nie   niespodzianka. Na tablicach były zawieszone misie prace plastyczne wykonane przez dzieci. Oraz w bibliotece czekał na  „Miś”. Pani Marysia przebrana w postać misia przywitała przedszkolaki, podziękowała za przepiękne prace i nagrodziła dzieciaki bardzo ciekawymi książeczkami i zakładkami. Nie zabrakło też słodkiego „co nie co”.

Następnie  przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci w ich wieku, miały możliwość obejrzenia ilustracji w wybranych przez siebie książeczkach. Dowiedziały się od pani bibliotekarki, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać. Ponadto dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych przez panią bibliotekarkę książeczek o misiach.

Mamy nadzieję, że nasze działania rozbudziły wśród dzieci zainteresowania książką i przyczynią się do zapisania przez rodziców dzieci do biblioteki oraz codziennego czytania swoim pociechom! Dziękujemy pani Marysi za super atrakcję  z niecierpliwością czekamy na następną wizytę w bibliotece.