„TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW”

„Dobre uczynki są jak dobre poematy.

Można łatwo uchwycić, ku czemu zmierzają,

Lecz nie zawsze da się je racjonalnie wytłumaczyć.”

Einstein

W dniach 20.11.-24.11.2023r. w Samorządowym Przedszkolu w Kochanowicach odbyła się akcja pod hasłem „TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW”. Miała ona na celu zachęcić nasze przedszkolaki do bezinteresownych działań na rzecz innych, była inspiracją do zrobienia czegoś dobrego dla drugiej osoby. W ramach Tygodnia Dobrych Uczynków obchodziliśmy:

20.11.2023 – Dzień Uśmiechu

21.11.2023 – Dzień Miłych Słów,

22.11.2023 – Dzień Niesienia Pomocy,

23.11.2023 – Dzień Tolerancji i Dzień Praw Dziecka

24.11.2023 – Dzień Dobrych Uczynków.

W ramach poszczególnych dni dzieci  miały do zrobienia różne ciekawe zadania zachęcające je do czynienia dobrych uczynków, które wykonywały z wielkim zaangażowaniem.

Zajęcia organizowane w naszym przedszkolu uwrażliwiły dzieci na potrzeby innych, pobudziły do pozytywnych działań na rzecz przyrody i lokalnej społeczności. Mamy nadzieję, że obchody Tygodnia Dobrych Uczynków zapadną w pamięci i będą wdrażane w życie przez cały rok.