„NA ROWERZE CZY NA NOGACH – NIECH BEZPIECZNA BĘDZIE DROGA!”

W naszym przedszkolu  odbyły się zajęcia pod hasłem BEZPIECZNI NA DRODZE. Nadrzędnym celem prowadzonej akcji we wszystkich grupach wiekowych było uświadomienie dzieciom konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze.

W ciągu kilku dni  przedszkolaki zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po chodniku, bezpiecznego przejścia przez jezdnię po pasach bądź przy zielonym świetle. Utrwaliły znajomość sygnalizacji świetlnej, niektórych znaków drogowych w pobliżu przedszkola a także numerów alarmowych.

Spotkały się też z policjantami, którzy bardzo ciekawie opowiadali o zasadach ruchu drogowego i cierpliwie odpowiadali na pytania.

Podczas rozmów, zabaw ruchowych i innych sytuacji edukacyjnych dzieci mogły wykazać się wiedzą, umiejętnościami oraz poszerzyć swoje zainteresowania zasadami ruchu drogowego.