Jedną z jesiennych atrakcji w naszym przedszkolu były wykopki ziemniaków, na które wybrały się grupy Żabek, Zajączków, Motyli, Jeżyków oraz Pszczółek. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca rolnika w polu, a dokładnie jak wykopuje się ziemniaki, jednak największą atrakcją było ich samodzielne zbieranie.

Zapał i zaangażowanie dzieci w pracę zaskoczył nas wszystkich, a zbieranie ziemniaków okazało się nie tylko pracą, ale dobrą zabawą. Przedszkolaki dały radę i pozbierały wszystkie ziemniaki przygotowane do zebrania. Uwieńczeniem zbierania ziemniaków dzięki gościnności Państwa Mokros było wspólne ognisko, przy którym upiekły się ziemniaki. Po tak ciężkiej pracy ziemniaki z ogniska smakowały wszystkim wyśmienicie. Lekko zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni  z koszykami pełnymi ziemniaków, bogatsi w doświadczenie i niesamowite wrażenia wróciliśmy do przedszkola.

Bardzo dziękujemy rodzicom Kuby za zaangażowanie i zorganizowanie tego niezapomnianego dnia, który na długo zostanie w naszych pamięciach.