„Hej, Hej, Hej, Rodzina dzisiaj tutaj szukać skarbu  zaczyna!…”

„M jak mama, t jak tata,
s jak siostra, b jak brat,
ach rodzina jest wspaniała,
to nasz mały, wielki świat!”

Piknik rodzinny 13.06.2023r pod hasłem „Witaj piracka przygodo” został zorganizowany przez dzieci z grupy Żabki pod opieką wychowawczyni Ewy Majczak. W imprezie wzięli także udział zuchy i harcerze z Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Czarne Orły” z Droniowic. Piknik odbył się na terenie Ośrodka Harcerskiego w Kokotku, który zamienił się  w „Piracką wyspę skarbów”. Tutaj czekał na dzieci  pirat Barnaba  który  wraz ze swoją świtą oznajmił, że w nocy w Kokotku przywódca piratów „Black Jones” zostawił dla dzieciaków skarb z różnymi niespodziankami. Jednak został on ukryty. Zadaniem dzieciaków było odszukanie skarbu. Cztery pirackie grupy z kapitanami musiały rozwiązać  szereg zadań wykazując się odwagą, wytrwałością, spostrzegawczością  i pracą grupową. Za każde zwycięstwo drużyna otrzymywała 1 dukat na wykupienie wskazówek gdzie został ukryty skarb. Podczas  obrad uczestnicy zabawy nadawali sobie pirackie imiona i zostali pasowani na piratów. Wykonywali lunety, pirackie bandery, wybierali szefów band oraz prezentowali okrzyki powitalne. Nie zabrakło  tańców pirackich oraz zadań sprawnościowych. Następnie zaprezentowano krótki program artystyczny  przy dźwięku magnetofonu śpiewały piosenki i recytowały wierszyki, nie obyło się bez „przytulasów” Nasz program artystyczny  zakończyliśmy wspólnym tańcem w którym wzięli udział dzieci i dorośli. Następnie dzieci musiały przepłynąć statkiem pokonując lewą i prawą burtę. Po wielu emocjonujących zmaganiach wszystkich grup  i zebraniu odpowiedniej ilości dukatów wykupiono  mapę wskazującą miejsce ukrytego na terenie ośrodka skarbu.  Sukcesem i wielkim przeżyciem było odnalezienie skarbu ”pomiędzy trampami a basenem w miejscu gdzie śpiewają ptaszki i czasami słychać szum drzew” W  czterech skrzyniach skarbów było wiele niespodzianek dla dzieci nie zabrakło też  podarunków dla rodziców. Potem odbyło się wspólne grillowanie. W bardzo przyjemnej atmosferze czas szybko upłynął i wszyscy wrócili do domów zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Bardzo dziękujemy komendantowi hufca ZHP Lubliniec dh. hm. Mariuszowi Maciów oraz  dh.hm Lechowi Budzyńskiemu za udział w naszym pikniku.  Dziękujemy pani Marysi i pani Ewie za wspaniałą obsługę  przy grillu pani Asi i pani Dorocie za pomoc w zorganizowaniu zabaw. Dziękujemy też wszystkim  dzieciom, rodzicom i osobom, które wspólnie z nami spędziły czas na Pikniku Rodzinnym w Kokotku.