„ W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,

Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz ”…

Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych.  Dzieci z grupy „ Żabek” odwiedziły  Szkolną Bibliotekę  w naszej miejscowości. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym nowym tak magicznym miejscu pełnym książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość pooglądać regały z książkami – najbardziej zainteresowały je regały z kolorowymi książeczkami dla najmłodszych. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach na półkach. Dzieci zobaczyły, jak wygląda Karta Czytelnika, poznały również zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się, jak należy dbać o książki i jak zachowywać się w bibliotece. Następnie wysłuchały bajek czytanych przez panią Mirkę. Mogły też pooglądać wystawę  „Książek nietypowych”.  Bardzo utkwiły dzieciom w pamięci książki 3D oraz mini książeczki. Na pewno chętnie odwiedzą progi biblioteki jeszcze wiele razy. Dziękujemy za miłe spotkanie!