Kampania społeczna pod nazwą „Cała Polska czyta dzieciom” to ogólnopolska akcja zapoczątkowana w czerwcu 2001r. przez Fundację „ABCXXI” mająca na celu popularyzację codziennego czytania dzieciom oraz wspomaganie ich wszechstronnego rozwoju psychicznego, umysłowego i moralnego. Nasze przedszkole cyklicznie bierze udział w tej akcji, poprzez którą zachęcamy rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Jednocześnie poprzez kampanię przypomina się o potrzebie kontrolowania ilości  i jakości programów telewizyjnych oraz gier komputerowych, które w życiu przeciętnego współczesnego dziecka zajmują więcej czasu niż zabawa.

W przedszkolu zadania kampanii realizowane są poprzez:

• Codzienne głośne czytanie dzieciom literatury dziecięcej.
  • Zapoznanie dzieci z utworami i twórczością bajkopisarzy.
  • Budzenie zaciekawienia książką poprzez ciekawe zabawy literacko-teatralne .
  • Organizowanie wycieczek do biblioteki; współpraca z Gminną Biblioteką Publiczną

w Kochanowicach.

• Tworzenie atrakcyjnych kącików czytelniczych z książkami w salach przedszkolnych.
  • Zapraszanie przedstawicieli różnych zawodów oraz rodziców do czynnego i aktywnego

udziału w  kampanii na terenie placówki.

• Obchody „Dni Książki”, kiedy dzieci poznają sposób produkcji papieru i druku książek

oraz prasy, a także uczą się szacunku do książki.

DRODZY RODZICE!
Przyłączcie się  akcji: CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM!!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY do czytania naszym przedszkolakom w grupie Państwa dziecka. Bardzo prosimy wszystkich chętnych ( rodziców, dziadków, starsze rodzeństwo) o zgłaszanie się do nauczycieli poszczególnych grup, aby ustalić termin czytania. Wystarczy tylko 20 minut dziennie. Każdy ma swoją ulubioną książeczkę.