Pszczoła to jest owad mały, ale za to doskonały.
Ona w ulu dom swój ma i pracuje tam co dnia.
Zapyla kwiaty, ciężko pracuje, ludzi miodkiem obdarowuje.
W lesie, w powietrzu czy też na łące,
możemy spotkać pszczółek tysiące.
Ciągle latają, nektar zbierają i wiele siły do pracy mają.
Z zebranym nektarem, z zachwytu wielkiego,
wracają pszczółki do domu swojego.
Każda to pszczółka jest pracowita, żadna nie próżnuje,
produkuje dla nas miodek i ciężko pracuje.
A my miodek ten lubimy, szybko go zjadamy,
przez co zdrowsi się czujemy i dobre humory mamy.

W dniu 5 i 6 października przedszkolaki miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Dzięki opowieściom pani Martyny dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. W trakcie opowiadania poznały fascynujący świat tych owadów. Dowiedziały się dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić aby zebrać kropelkę miodu, czego się uczą w pszczelim przedszkolu, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Miały możliwość zobaczyć kapelusz pszczelarza – przymierzyć go, oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy: dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto.
Spotkanie zakończyło się degustacją miodu.
Najważniejszym jednak przesłaniem spotkania było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi.

Bardzo dziękujemy pani Martynie za ciekawą lekcję.