Przedszkole Publiczne w Kochanowicach otwarto dokładnie 14 września  1992 roku.

Dziś nasze przedszkole ma urodziny,

Wszyscy mają odświętne miny,

Są życzenia, kwiaty i łzy wzruszenia.

Lecz my coś ważnego mamy do powiedzenia.

Od trzydziestu lat

Nasze przedszkole otwiera dzieciom drogę na świat.

Przed nami wiele do zrobienia,

Do zrealizowania nowe cele i marzenia.

A nasze przedszkole za to się chwali,

Że w dużych i mądrych ludzi zmieniają się mali.

W środę 14 września 2022 r Przedszkole Samorządowe w Kochanowicach obchodziło swój jubileusz 30-lecie powstania. Jako, że rocznica jest piękna i okrągła, jej obchody również odbyły się w uroczystej i radosnej atmosferze.

Na uroczystości nie zabrakło znakomitych gości. Znaleźli się miedzy innymi: wójt gminy Kochanowice pan Ireneusz Czech, sekretarz naszej gminy pan Andrzej Domagała, skarbnik gminy Kochanowice pani Elżbieta  Strczyrz, inspektor oświaty pani Agnieszka Naporowska, Dyrektor Zespołu Szkół w Kochanowicach pani Joanna Grus-Blacha, zastępca dyrektora pani Aleksandra Brol.  Zebranych gości powitała zastępca dyrektora pani Krystyna Anioł . „Szanowni goście, kochane dzieci, nauczyciele, pracownicy przedszkola dzisiejsza uroczystość ma charakter niezwykły, podniosły i historyczny właśnie tutaj 30 lat temu – 14 września na placu- parkingu przed przedszkolem dokonano otwarcia naszego przedszkola … .

Dzisiaj na wzór tamtej uroczystości chcemy w skromny sposób  uczcić ten piękny jubileusz 30 rocznicy otwarcia naszego przedszkola jednocześnie nie zapominamy o naszej bogatej historii 90latach wychowania przedszkolnego w naszej miejscowości. Pamiętamy o byłych nauczycielach, wychowawcach, pracownikach i ludziach wielkiego serca którzy w różny sposób przyczynili się do wsparcia działalności przedszkola… .”

Jubileusz 30-lecia przedszkola to bardzo ważna chwila dla wszystkich. Przedszkole jako instytucja opiera kształcenie młodego pokolenia na jego aktywności oraz na jego naturalnej ciekawości i twórczości, to miejsce, które kojarzy się nierozerwalnie z zabawą, koleżankami, paniami, radością. W przedszkolu dzieci zmagają się z zadaniami, które nie tylko wymagają czasu, ale i wiedzy. Czas odmierzany jest tu w specyficzny sposób. To dni, miesiące i lata napędzają machinę przedszkolnego świata. W tę niezwykłą perspektywę wpisują się także wydarzenia niepowszednie, dzięki którym możliwe jest dokonanie poglądu, zbudowanie refleksji nad pracą własną i przedszkola. Do takich wydarzeń należy właśnie jubileusz. Ten dorobek to praca wielu osób – grona pedagogicznego, dzieci, rodziców oraz pracowników administracji i obsługi.

W czasie świętowania jubileuszu przedszkola było wiele wspomnień z ostatnich 30 lat.   Ze wzruszeniem dokonano podsumowania minionego czasu, osiągnięć i sukcesów a także wyrażania uznania i podziękowania za ogromne zaangażowanie, wytrwałość oraz pracę włożoną w wychowanie dzieci. Nie zabrakło przepięknych wiązanek kwiatów wręczonych naszym paniom dyrektor przez wójta gminy Kochanowice pana Ireneusza Czecha.

Uświetnieniem uroczystości były występy naszych przedszkolaków. Mali artyści z grup: ”Motylki”, „Jeżyki”, „Żabki”, „Zajączki”, „Pszczółki” oraz „Wiewiórki” pod okiem wychowawców zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne a ich wysiłek został nagrodzony gromkimi brawami.

Na zakończenie uroczystości dyrektor przedszkola podziękowała wszystkim za obecność w tym tak szczególnym dniu. „Dzisiejsze wydarzenie ma dla nas szczególne znaczenie, wywołuje wiele emocji, wspomnień, podsumowań naszych działań ale i uświadamia że Wy kochane dzieci byłyście i będziecie w naszym przedszkolu zawsze najważniejsze … .”

Dziękujemy wszystkim za pomoc, życzenia, uczestnictwo, za uśmiech, jaki Wam towarzyszył.

Jak to na urodzinach bywa nie zabrakło tortu i poczęstunku. W godzinach popołudniowych odbyła się podróż w czasie „Do świata wspomnień”. Każda chętna osoba mogła poprzeglądać zdjęcia oraz kroniki z naszego przedszkola.