„Jestem jesień z pełnym koszem
Dobre rzeczy wam przynoszę:
Jabłka, śliwki, gruszki bery, pomidory i selery

Pietruszkę i marchewki, kalafiory i rzodkiewki pozbieramy dziś.”

Już wszystkie przedszkolaki wiedzą, że JESIEŃ to jedna z pór roku którą zauważyć ją możemy w porannych mgłach, odlatujących ptakach i oczywiście w pięknych kolorowych liściach.

24 września w naszym przedszkolu odbyło się powitanie jesieni.  Przywitaliśmy jesień nie tylko w kalendarzu, ale również w naszym przedszkolu. Piękna Pani Jesień z koszem darów odwiedziła wszystkie grupy przedszkolne, zaprezentowała swoje charakterystyczne cechy i poczęstowała dzieci swoimi skarbami – jabłkami. Przy tej okazji Pani Jesień zwróciła uwagę na korzyści płynące ze spożywania owoców i zachowania zasad higieny czyli konieczności ich mycia. Przedszkolaki miały możliwość porozmawiać z gościem i dowiedzieć się dlaczego jesień jest tak ważną porą dla całej przyrody rozwiązały zagadki, rozpoznały tajemnicze dźwięki. Następnie wspólnie  zaśpiewały piosenkę i  zatańczyły z Panią Jesienią. Wykonały też pamiątkowe zdjęcia.