Dzieci z grup: Żabki i Wiewiórki jak wszystkie starszaki już niedługo będą uczniami klasy pierwszej. W czerwcu dzieci udały się z wizytą do pobliskiej szkoły podstawowej.

Niektóre po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły, było to dla nich nie lada przeżycie – duży budynek, dużo dzieci, dzwonek na przerwę. Przedszkolaki z grupy Żabki zostały miło przyjęte przez uczniów kl. Ib, którzy są absolwentami naszego przedszkola. Dzieci wraz z wychowawczynią panią Danutą Kaczuga przygotowały dla swoich młodszych kolegów przedstawienie pt, ”Smok Wawelski” Przedszkolaki miały okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach, na których odpowiadały na pytania oraz rozwiązywały zagadki. Przedszkolakom najbardziej podobała się tablica interaktywna, prezentowane na niej ćwiczenia i piosenki. Natomiast dzieci z grupy Wiewiórki mogły obejrzeć sale do których od września udają się jako pierwszoklasiści.