To naszej flaga. Barwy znajome
Na górze białe, w dole czerwone.
Czerwień to walka, miłość i wierność.

A biel? To czystość oraz szlachetność.
Czerwień? To tarcza. A biel? To orzeł.

Skąd to wiadomo? Sam sprawdzić możesz.
Popatrz na godło, Polaku mały
W tarczy czerwonej jest Orzeł Biały.
Słuchaj „Mazurka”. Pieśni znajomej,
O tym, że Polska jest naszym domem.
Stojąc na baczność w hymnie śpiewamy
Że jest ojczyzną, którą kochamy.

Marcin Przewoźniak ,,Polskie symbole”

My również świętujemy ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Od najmłodszych lat kształtujemy miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz pamiętamy o symbolach narodowych naszego kraju.

Nasze przedszkole, jak co roku brało udział w akcji „Szkoła dla hymnu”. Tym razem ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, Hymn Narodowy został odśpiewany w dniu 10 listopada o godz. 11.11, w każdej grupie osobno. Dzieci ubrane w odświętne stroje recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zapoznawały się najważniejszymi symbolami narodowymi.