W dzisiejszych czasach Internet jest nieodłącznym źródłem informacji dla każdego z nas. Warto jednak zwrócić uwagę na najmłodszych użytkowników tego dobrodziejstwa. Bezpieczeństwo dzieci jest dla każdego z nas bardzo ważne, korzystając z telefonu, komputera możemy napotkać wiele treści, jedne z nich są źródłem pozytywnych doświadczeń, drugie zaś nie są bezpieczne dla dzieci. Rodzicu wiele zależy od Ciebie! Warto przed udostępnieniem dziecku telefonu/komputera z dostępem do sieci ustalić pewne zasady, dotyczące korzystania z ww. urządzeń.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE

Chroń swoją prywatność!
Nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu czy adres domowy.
Zadbaj o swój wizerunek. Jeśli publikujesz w sieci swoje zdjęcia, zadbaj, by widzieli je tylko Twoi znajomi. Nie umieszczaj w sieci zdjęć, które mogą Ci zaszkodzić dziś lub za jakiś czas.

Mów, jeśli coś jest nie tak!
W sytuacji, kiedy ktoś lub coś Cię w internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Możesz w takiej sytuacji skontaktować się z Telefonem Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, dzwoniąc pod bezpłatny numer 116 111.

Nie ufaj osobom poznanym w sieci!
Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w sieci. Nie spotykaj się z osobami poznanymi w internecie. O propozycjach spotkania od internetowych znajomych informuj rodziców.

Szanuj innych w sieci!
Pamiętaj, by traktować innych z szacunkiem. Swoje zdanie wyrażaj, nie obrażając nikogo. Nie reaguj agresją na agresję.

Korzystaj z umiarem z internetu!
Zbyt długie korzystanie z komputera, tabletu czy smartfona może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i pogorszyć kontakty ze znajomymi.

Źródło: https://sieciaki.pl/warto-wiedziec/zasady-bezpieczenstwa

Zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/.

Dorota Kamińska
Ewa Majczak