Dzieci z grupy „Żabki” wraz z wychowawczynią p Ewą Majczak  udały się na wycieczkę do Gabinetu Weterynaryjnego Państwa Iwony i Remigiusza  Fronczek. „Żabki” cały rozmawiały o zwierzętach, poznawały ich zwyczaje, pozycje które należy przyjąć w razie ataku psa oraz tworzyły prace plastyczne związane z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Ale o leczeniu i odpowiedzialności związanej z posiadaniem zwierzęcia, najlepiej dowiedzieć się od weterynarza. Pan Remigiusz oprowadził przedszkolaki po gabinecie, pokazał sprzęt, który używany jest w trakcie zabiegów np. kroplówkę, USG… . Dzieci obserwowały, jak specjalny komputer odczytuje USG jamy brzusznej odważnych dzieci. Dowiedziały się dlaczego należy szczepić swoich milusińskich.
Pan doktor odpowiadał na wszystkie pytania przedszkolaków oraz wytłumaczył, jak ważna jest odpowiedzialność i miłość w stosunku do zwierząt domowych.

Serdecznie dziękujemy Panu Remigiuszowi za umożliwienie poznania tego ciekawego zawodu.