W ramach realizacji programu preorientacji zawodowej realizowanym w naszym przedszkolu grupy: Wiewiórki i Żabki  w dniu 21.11.2019r wybrały się  do  starszych kolegów z  Zespołu Szkół Ogólnokształcąco Technicznych  w Lublińcu.

Odwiedziliśmy klasę o profilu – technik budownictwa oraz – technik informatyk.  Grupa Wiewiórek  brała udział w zajęciach przygotowanych przez panią Martę Pulcer  i uczniów klas II i IV. Dzieci miały możliwość wykazania się kreatywnością m.in. przy rozwiązywaniu łamigłówek, tworzeniu własnego robota. Główną atrakcją było programowanie robocika, dzieciaki mogły również kolorować.
Grupa Żabek udała się do pracowni budowlanej, gdzie czekali  budowlańcy  uczniowie klasy II pod okiem pana Macieja Siwińskiego. Na początku dzieci dowiedziały  się co robi budowniczy, jakich narzędzi używa i z czego powstają różne budowle. Przedszkolaki miały  okazję samodzielnie zaprojektować budowlę z mini cegieł. Największą atrakcją było prawdziwe murowanie. Każdy obserwował jak powstaje murek z prawdziwych cegieł i prawdziwej zaprawy murarskiej. Wszyscy sami mogli wypróbować swych sił w murarce. Zajęcia w pracowni budowlanej bardzo nam się podobały – być może w przyszłości ktoś z nas pójdzie w ślady naszych starszych kolegów. Bardzo dziękujemy za inspirujące zajęcia.

W tym dniu pojechaliśmy jeszcze  do  Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej. Tam dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka, zapoznały się z kartą biblioteczną i zasadami zachowania się w takim miejscu oraz przypomniały sobie jak powinno się obchodzić z książką. Pani Asia przedstawiła również dzieciom różne ciekawe książeczki. Na koniec przedszkolaki otrzymały kolorowe zakładki.