Celem konkursu było wspieranie integralnego rozwoju uczniów w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych, wspieranie wychowania patriotycznego młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej, popularyzacja pieśni powstańczej, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego, umacnianie świadomości narodowej, kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność, kultywowanie pamięci o lokalnym działaczu A. Dygaczu.

W konkursie dnia 30.10.2019r dzieci z naszego  przedszkola zaprezentowały dwie pieśni patriotyczne: duet Aleksandra Kozuch i Aleksandra Kaczmarzyk „Jak długo w sercach naszych’ oraz solistka Helena Mazurek „Czerwone słoneczko”. Helena zajęła I miejsce natomiast duet zajął miejsce II . Serdecznie gratulujemy.