Monthly Archives: maj 2026
„Gdy mi się zdaje,
że świat cały jest szary,
nudny i za mały,
deszcz lub wichura czapki zrywa,
sięgam po książkę. I odpływam.
Jestem gdzieś w górach lub nad wodą.
Ścigam przygodę za przygodą.
Mogę być w dżungli wśród potworów,
w kosmosie, w deszczu meteorów,
wszędzie, gdzie niesie wyobraźnia.
Taka w tej książce drzemie magia.
Ja nie narzekam, nie marudzę,
bo z książką nigdy się nie nudzę.” Czytaj dalej
W poniedziałek – 25 maja, przedszkolaki z grupy Jeżyki i Wiewiórki wybrały się na spektakl pt. „Szalona Przygoda z Nauką”. Czytaj dalej
W maju przedszkolaki z grupy Jeżyki i Misie odwiedziły Park Rozrywki Korzonek w Konopiskach. Ten dzień dostarczył naszym przedszkolakom wspaniałych i niezapomnianych wrażeń. Czytaj dalej
W dniu żółtym dzieci podejmowały działania, których głównym celem było budzenie świadomości tego, Czytaj dalej
W piątek, 22 maja, grupy „Żabki” i „Motylki” wybrały się na pełną atrakcji wycieczkę do Żarek. Był to dzień pełen radości, nowych doświadczeń oraz ciekawych warsztatów, podczas których dzieci mogły uczyć się poprzez zabawę. Czytaj dalej
„…Dom to miejsce wyjątkowe
Może być na końcu świata !
Najważniejsza jest rodzina
Czyli mama, ja i tata… .” Czytaj dalej
14 maja przedszkolaki z grupy „Żabki” wybrały się z wizytą do Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu. Już od samego rana dzieci z ogromną ciekawością i radością oczekiwały tego wyjątkowego wyjazdu. Celem spotkania było przybliżenie najmłodszym świata zawodów oraz pokazanie, jak wygląda nauka praktycznych umiejętności w szkole zawodowej. Czytaj dalej
14 maja 2026 roku nasze przedszkole odwiedził Teatrzyk „Skrzat” z przedstawieniem pt: „Czarująca żaba”. To przygodowa bajka dla dzieci opowiadająca o mądrej, odważnej i przyjacielskiej żabie, która na wieść o kłopotach Króla Nabuchodonozora z Czarnoksiężnikiem przybywa na dwór królewski. Czytaj dalej
W dniu11 maja grupę „Żabek” odwiedził specjalny gość, pani Beata – mama Pawełka , która jest pielęgniarką. Spotkanie odbyło się w ramach tematu kompleksowego „Jak dbać o zdrowie?”
Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Czytaj dalej









