22 maja 2024 roku nasze przedszkole kolejny już raz gościło krakowski teatrzyk „Skrzat”, który zaprezentował przedstawienie pt. „O Plastusiu, co zabłądził w borze”. Główny bohater o imieniu Plastuś to postać ulepiona z plasteliny, dzieci mogły również zobaczyć wesołego Krasnala, groźnego Drwala, chytrą Wronę czy też smutną lalkę Kasię, która myślała, że przyjaciele zapomnieli o jej urodzinach.  Plastuś miał mnóstwo ciekawych przygód w lesie szukając poziomek dla lalki Kasi. Przygody Plastusia wywołały u dzieci wiele emocji.  Ale jak to w bajkach bywa wszystko skończyło się dobrze. Elementy humoru, zabawy, śpiewu, logicznego myślenia, ale też czynnego udziału dzieci w przebiegu przedstawienia budziły pozytywne emocje u wszystkich naszych przedszkolaków. Ważnym przesłaniem teatrzyku były wartości wychowawcze takie jak: przyjaźń, dobro oraz pomoc innym w potrzebie.