Podróż pociągiem to ogromne przeżycie dla najmłodszych. Większość dzieci z grupy „Żabki” miała okazję pierwszy raz jechać pociągiem. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą kolejarza, wyglądem dworca kolejowego oraz oznaczeniami znajdującymi się   w pociągu.

Dzieci z grupy „Żabki” 16 maja wybrały się w podróż pociągiem do Częstochowy, emocji i wrażeń nie brakowało.                            Po dotarciu do Częstochowy spacerkiem udaliśmy się  do kina –  „Wolność”, gdzie obejrzeliśmy bajkę pt. „Mukliki”. Przygody tytułowych bohaterów dostarczyły wszystkim niezapomnianych emocji. Po zakończonym seansie udaliśmy się na spacer alejami, mogliśmy odpocząć na ławeczkach.  Następnie udaliśmy się na ciepły posiłek. Ostatnią atrakcją naszej wyprawy było zwiedzenie dworca kolejowego: głównej hali dworca, poczekalni, peronów, tunelu podziemnego. Dowiedzieliśmy się czym jest rozkład jazdy. Zobaczyliśmy również zabytkową lokomotywę. Dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w miejscu publicznym oraz jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas jazdy pociągiem. Obserwowały też podróżnych oraz pociągi dalekobieżne wjeżdżające i wyjeżdżające ze stacji  Częstochowa. Na koniec dzieci wsiadły do pociągu i udały się w drogę powrotną. Żabki bezpiecznie wróciły pociągiem do Kochanowic. Przejazd pociągiem sprawił dzieciom wielką radość.

 To był dzień pełen wrażeń. Wycieczka była  dla przedszkolaków bardzo atrakcyjna i kształcąca. Wiele dzieci jechało w taką podróż pierwszy raz i jesteśmy pewne, że nie ostatni.