We wtorek 14 maja 2024 roku na scenie Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu dzieci z grupy Żabki i Zajączki z przedszkola w Kochanowicach  wraz z opiekunami mogli obejrzeć spektakl teatralny pt. „TAJEMNICZY ZAMEK” w wykonaniu aktorów z Łodzi. Dynamiczna akcja oraz barwne kostiumy aktorów przebranych za bajkowe postacie sprawiły, że przybyłe na widowisko dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie z aktorami.

Spektakl  bardzo podobał się młodym widzom, aktorzy zabrali ich  w baśniową podróż w czasy księżniczek i smoków do wytwornego, tajemniczego zamku, położonego w przepięknej scenerii. Na koniec  wszystkie dzieci z zachwytem przyglądały się tańczącym po scenie aktorom oraz kończącym spektakl efektom świetlnym. Inicjatorem przedstawienia było Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem, które przez cały rok prowadzi akcję charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych.