W dniu 09 maja 2024r. grupy „Pszczółki” i „Motylki” odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu.

Celem wizyty było zapoznanie dzieci z odpowiedzialnością pracy strażaków i zadaniami z jakimi muszą się zmierzyć podczas akcji.  Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe 998 i 112 oraz dowiedziały się, co należy mówić, dzwoniąc na straż. Strażacy uświadomili najmłodszym, jak można zapobiec niebezpiecznym zdarzeniom.  Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się oglądanie wozów bojowych i sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Dzieciaki uczestniczyły też  w zajęciach odbywających się w SALI EDUKACYJNEJ „OGNIK” należącej do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Wzięły udział w niezapomnianych zajęciach, dzięki którym poznały szereg zagrożeń, które mogą napotkać w swoim otoczeniu. Dzieciom zostały przedstawione z bliska sytuacje zagrożenia powstałe np. poprzez pozostawiony niedopałek papierosowy, ładowanie baterii telefonu w niewłaściwym miejscu, jak też zapoznano uczestników z regułami zachowania się podczas pożaru. Przedszkolaki  przypomniały sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, poznały wiele ciekawostek, możliwości i tajników gaszenia pożaru w sytuacji domowej.

W czasie zajęć dzieci miały możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym a przy tym wspaniale się bawiły. Wizyta w SALI EDUKACYJNEJ „OGNIK” była niezwykle ciekawym doświadczeniem, za co serdecznie dziękujemy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu.