W ramach preorientacji zawodowej kolejne dwie grupy z naszego przedszkola Pszczółki i Zajączki w dniu 29.04.2024r wybrały się  do  starszych kolegów z  Zespołu Szkół Ogólnokształcąco Technicznych  w Lublińcu.  Dzieci wcieliły się w budowlańców pracując wspólnie z uczniami technikum budownictwa pod opieką p. Macieja Siwińskiego. Na początku dzieci dowiedziały  się co robi budowniczy, jakich narzędzi używa i z czego powstają różne budowle. Największą atrakcją było prawdziwe murowanie. Każdy obserwował jak powstaje murek z prawdziwych cegieł i zaprawy murarskiej. W pracowni hotelarskiej uczniowie p. Lidii Stępień zdradzili sekrety swojego zawodu. Wspólnie z przedszkolakami składali serwetki oraz ręczniki tworząc kwiaty, słonie czy łabędzie. Dzieci mogły zobaczyć prawdziwy pokój w hotelu i recepcję oraz jak wygląda tam praca.  Uczniowie p. Darii Pawełczyk przedstawili zawód logistyka. Przedszkolaki projektowały także roślinki do ogrodu poznając tajniki zawodu architekta krajobrazu. Zajęcia w ZSOT  bardzo  podobały się dzieciom – być może w przyszłości ktoś z nas pójdzie w ślady naszych starszych kolegów i zawita w mury tej szkoły jako uczeń. Bardzo dziękujemy za inspirujące zajęcia.