Co przedszkolak może wiedzieć o chemii? Teraz może wiedzieć wiele i dużo ciekawego. W piątkowe przedpołudnie, dnia 10listopada w przedszkolu odbyły się ciekawe warsztaty chemiczne. Pani Sylwia z Agencji Szkolno-Przedszkolnej LUPUS zaprezentowała o  przedszkolakom szereg ciekawych i bardzo efektownych doświadczeń chemicznych. Głównym celem spotkania było rozbudzenie wyobraźni dziecięcej oraz zapoznanie z nowymi zjawiskami i pojęciami. Na tych zadziwiających warsztatach uczestniczyły wszystkie przedszkolaki,  które w czasie ich trwania nie zapominałyo przestrzeganiu wprowadzonych zasad bezpieczeństwa. Dowiedziały się też , że obowiązują one we wszystkich laboratoriach . Dzieci z ciekawością oglądały czarodziejskie sztuczki  m. in. jak zabarwia się woda na różne kolory pod wpływem odczynników chemicznych oraz jak można stworzyć ogromny, kolorowy wulkan czy „słoniową pastę”. Wiele fascynacji dostarczyły im również doświadczania, w których mogły aktywnie uczestniczyć. Wiadomym jest, iż doświadczenia chemiczne mają w sobie specjalnego rodzaju siłę przyciągania, zarówno dla przeprowadzającego te doświadczenia, jak dla obserwatorów. Wszelkie  eksperymenty wzbudziły  w dzieciach ciekawość, oswoiły z nieznanymi dotąd zjawiskami, dostarczyły im dużo radości, poprzez spotkanie z „małym światem chemii”. Dzieci uwielbiają odkrywać to, co nowe i nieznane i dlatego warsztaty sprawiły dzieciom wiele satysfakcji, wzbogaciły je o nowe doświadczenia i wiadomości.