Przedszkolaki  z grupy Żabki i Zajączki w ramach realizowanych tematów związanych z zakładem pracy, ze zdrową żywnością, poznawaniem zwierząt gospodarskich, udały się z wizytą do gospodarstwa rolnego . Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z ciekawą pracą rolnika i wiejskim gospodarstwem, a przez to kształtowanie szacunku do ciężkiej pracy i otaczającej przyrody, z której można czerpać wiele korzyści. Przedszkolaki zwiedzały gospodarstwo rolne, dowiedziały się ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt, uprawie roli,  widziały hodowlane zwierzęta: kury, krowy, świnki, kaczki, oraz maszyny rolnicze. Dzięki takiej obserwacji zwierząt na żywo, dzieci łatwiej przyswoiły sobie wiedzę o nich. A co najważniejsze miały możliwość bezpośredniego spotkania się ze zwierzętami, co z pewnością było dla nich niezapomnianym przeżyciem. Dzieci brały również udział w pokazie jak powstaje masło oraz twaróg. Mogły spróbować czy łatwo było doić krowę ręcznie. Oraz wykonać masło w butelce. Zobaczyły też jak działa „Mlekomat”

Chociaż dzieci mieszkają na wsi, to z każdym rokiem mają mniejsze szanse na obcowanie ze zwierzętami hodowlanymi. Powodem takiej sytuacji jest malejąca liczba mieszkańców wsi zajmujących się rolnictwem. Po takiej praktycznej lekcji żaden przedszkolak nie powinien mieć problemu z odpowiedzią na pytanie: „Skąd się bierze mleko albo jajka?”. Na zakończenie wizyty p.  Mokros  poczęstowali dzieci krówkami. Łakocie smakowały wyśmienicie. Wspólne spotkanie okazało się nie lada atrakcją dla dzieci.

Przedszkolaki z wychowawczyniami serdecznie dziękują państwu Mokros za gościnę i poświęcony czas.