Tysiące kasztanów!

W parku, na ulicy.

Czy ktoś kiedykolwiek

wszystkie je policzył?

W miesiącu październiku, dzieci z naszego przedszkola  mogły wziąć udział w akcji „Kasztanobranie” dla firmy, która skupuje i przerabia na dużą skalę owoce kasztanowca i przekazuje do firm farmaceutycznych. Ciemnobrązowe nasiona kasztanów zawierają bardzo poszukiwaną substancję (escynę), która pomaga uszczelniać naczynia krwionośne, działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Jest ona niezbędna m.in. do produkcji leków na żylaki. Kasztany można było zbierać w pojedynkę lub całymi rodzinami, świetnie się przy tym bawiąc i mile spędzając czas z bliskimi. Zebraliśmy 509 kilogramów  kasztanów które przekazaliśmy przedstawicielom firmy farmaceutycznej. Wszystkim dzieciom i rodzicom serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji.