„BO MY LUBIMY BAJKI” 

Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć ,

wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni.

  Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat.

Światowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony 5 listopada był inspiracją do zorganizowania takiego święta również w naszym przedszkolu. Dzieci zostały poproszone o przyniesienie do przedszkola ulubionych książek o tematyce bajkowej, a rodziców zaangażowano do przygotowania dla swoich pociech kostiumów, przedstawiających bajkowe postacie. Już od samego rana widać było, że to dzień inny niż zwykle, dzieci w pięknych kostiumach prezentowały się wspaniale, podziwiane przez rówieśników starających się odgadnąć jaką bajkową postać przedstawiają. Wspólnie oglądano przyniesione książeczki, o treści których dzieci wszystkim mogły opowiedzieć… Dzień minął na wspólnych zabawach i tańcach, rysowaniu bohatera z ulubionej bajki, rozwiązywaniu zagadek i rebusów oraz wysłuchaniu fragmentów ulubionych bajek czytanych przez p. Dorotę.