W maju dzieci z grupy Motylki i Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Kaliny. Znajduje się tam Ośrodek Edukacyjny Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Zlokalizowany jest niemal w samym centrum Parku Krajobrazowego „Lasy nad Górną Liswartą”, obejmującego ochroną najcenniejsze fragmenty terenów znajdujących się w górnym odcinku rzeki Liswarty. W czasie pobytu w Ośrodku dzieci poznały kilka gatunków płazów żyjących nad Liswartą, obejrzały eksponaty zwierząt a następnie wysłuchały ciekawej  prezentacji . Przedszkolaki wspaniale poradziły sobie z zagadkami związanymi z przyrodą i ekologią. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.