W dniu 10.05.2023r. w grupach Motylki, Zajączki oraz Pszczółki odbyła się druga część zajęć z  Judo, które zorganizowane zostały w ramach projektu edukacyjnego „W zdrowym ciele zdrowy zuch”. Projekt ten dofinansowany został przez Gminną Komisję do spraw alkoholowych. Trener Marcin Makowski, z klubu sportowego judo w Lublińcu, poprowadził treningi ogólnorozwojowe w formie zabaw z elementami sztuki walki. W trakcie spotkania pojawiła się zarówno gimnastyka, zabawy zespołowe, jak i szereg ćwiczeń koordynacyjnych. Zajęcia w przeważającej części opierały się na grach i zabawach ruchowych, co pozwala na wszechstronny rozwój psychomotoryczny. Jak wiadomo, gry i zabawy są jedną z najbardziej atrakcyjnych form zajęć ruchowych dla dzieci. Właściwe ukierunkowanie tej ulubionej formy ruchu może spowodować duży wzrost podstawowych sprawności ruchowych u dzieci. Współdziałanie w grupie z kolei kształtuje charakter dziecka, umiejętność zgodnej zabawy, odpowiedzialność indywidualną i grupową oraz umiejętność przegrywania i wygrywania.