Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. W piątek  28 kwietnia dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta, obejrzały  krótką prezentację artystyczną.

W postawie na baczność dzieci zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego – Hymn Polski. Symbole narodowe – jak Flaga biało-czerwona, godło Polski z Białym orłem w koronie na czerwonej tarczy, to symbole podkreślające charakter, niezależność i dumę wszystkich Polaków. Każdy przedszkolak wie, że to one jednoczyły Polaków w trudnych historycznych chwilach w kraju i poza granicami.