W dniu 14 marca 2023r. grupy „Jeżyki” i „Żabki” odwiedziły  Wesołe Miasteczko w Lublińcu. Ileż było atrakcji… Dzieciaki biegały na dwupoziomowym labiryncie z przeszkodami, bawiły się na zjeżdżalniach, w basenie z kuleczkami, bujakach, samochodach, sprzęcie sportowym oraz w sklepiku, kuchence. Wszyscy doskonale pamiętali o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i zgodnej, dobrej zabawie. Następnie udały się do Lubiteki gdzie przedszkolaki dowiedziały się na czym polega zawód bibliotekarza i zobaczyły jak funkcjonuje biblioteka od środka, zaglądając w różne zakamarki. Zwiedziły m.in. Czytelnię Czasopism, Wypożyczalnię dla Dorosłych, Pracownię Komputerową, Salę Wielofunkcyjną. Spacer po bibliotece zakończył się w Oddziale dla Dzieci, gdzie nasi goście zapoznali się z księgozbiorem i zasadami wypożyczania książek, czasopism, audiobooków oraz gier planszowych. Dla wielu z dzieci była to pierwsza wizyta w  bibliotece. Pani Asia zaprezentowała bajeczki pt. „Przygody Myszki Pipi ” i „Bajka o złotym jajku ” za pomocą teatrzyku KAMISHIBAI. Przy pożegnaniu dzieci otrzymały zakładki. Radości było co niemiara!

Z  niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę!