Dnia 9 marca b.r. w Przedszkolu w Kochanowicach odbyło się logopedyczne spotkanie warsztatowe dla rodziców.

Podczas spotkania logopedą mgr Joanna Malinowska przybliżyła rodzicom pojęcie międzyzębowości, oddychania torem ustnym oraz związanych z tym problemów rozwojowych u dzieci. Głównym tematem spotkania były sposoby zapobiegania oraz metody terapii wymowy międzyzębowej.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość przeprowadzenia na sobie różnych rodzajów ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych. Zapoznali się z prawidłową pozycją spoczynkową języka oraz właściwym połykaniem. Prowadząca spotkanie zaprezentowała również uczestnikom sposób wzmacniania mięśnia okrężnego warg oraz języka metodą kinesiotapingu.