W karnawale, w karnawale dookoła wielkie bale, gdy orkiestra pięknie gra,
dobry humor każdy ma! Bal maskowy, bal maskowy, jest naprawdę pomysłowy,
można przebrać się za jeża, krasnoludka lub rycerza.
Wszędzie sami przebierańcy, Zorro w czarnej masce tańczy
i Smerfetka razem z nim, nie wiadomo kto jest kim…
W karnawale, w karnawale dzieci bawią się wspaniale.
W karnawale każdy chce tańczyć, śpiewać, bawić się.

Zbigniew Dmitroca

Bal to dla przedszkolaków niezwykły czas, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

W naszym przedszkolu 8 lutego odbył się bal karnawałowy. W każdej grupie już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Sala balowa wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, policjanci, wróżki,  biedronki, motylki, kotki, piraci, a także inne postacie z kreskówek zagościły na kilka godzin do  naszego przedszkola. Dzieci z ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach pod okiem DJ. Po zakończeniu zabawy wszystkie dzieci zmęczone, lecz zadowolone wróciły do swoich sal.  Przedszkolaki do domów wracały uśmiechnięte i pełne niesamowitych wspomnień.