„Uczmy miłości do przyrody

uczmy spostrzegać jej piękno

cieszyć się nim, podziwiać je

i przestrzegajmy dzieci

by tego piękna nie niszczyły.”

Zdzitowiecka

W dniu 17.11.2022 dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kochanowicach odwiedzili niezwykli goście – pracownik Nadleśnictwa Herby – pan Marcin Gibaszek wraz z pomocnikami. W ramach współpracy Nadleśnictwa Herby z przedszkolem w Kochanowicach poprowadzone zostały warsztaty przyrodnicze w zakresie innowacji pedagogicznej pt. „Zostań przyjacielem przyrody”.  W zajęciach brały udział wszystkie grupy przedszkolne: Motylki,  Jeżyki, Żabki,  Zajączki, Wiewiórki oraz Pszczółki. Pan Marcin Gibaszek w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy, o lesie oraz o mieszkających w nim zwierzętach. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wielu zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Dzieci miały okazję pooglądać wiele interesujących eksponatów oraz zdjęć. Pracownik Nadleśnictwa opowiedział także o sadzeniu lasu, przypomniał roślinność występującą w naszych okolicach oraz poszerzył wiadomości młodych słuchaczy na temat ochrony drzew przed szkodnikami. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Gibaszek oraz jego pomocnikom za to spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.