13 października dzieci z grupy „Jeżyki i „Żabki”” wraz z opiekunami miały okazję uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych w stajnie dla koni w miejscowości Kochcice. Przedszkolaki dowiedziały się wielu cennych informacji na temat tych sympatycznych zwierząt (nazewnictwo, sposób żywienia, opieka, życie w stajni). Dzieci mogły ponadto, zobaczyć konie na pastwisku. Serdecznie dziękujemy pani Joannie Hadaś właścicielce  stajni za interesujące zajęcia, które na pewno na długo zapadną nam w pamięć. Następnie dzieci udały się do pobliskiego parku gdzie  obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie i niezwykle piękne jesienne barwy. Rozpoznawały drzewa i ich owoce, najpopularniejsze gatunki roślin i zwierząt żyjących w parku. Z zapałem zbierały kolorowe liście, gromadziły też inne skarby jesieni, które po powrocie do szkoły znalazły miejsce w kąciku przyrodniczym w sali i będą wykorzystane do wykonania prac plastycznych o tematyce jesiennej. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i stała się bogatym źródłem wiedzy o przyrodzie.