Gry są ważnym i wiodącym środkiem kształtowania odpowiednich postaw u dzieci. Pełnią między innymi funkcję kształcącą, poznawczą, motywacyjną, integracyjną, wychowawczą i terapeutyczną. Szczególną rolę pełnią zaś gry planszowe, które rozwijają dziecięcą sprawność motoryczną, spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną i pamięć. Usprawniają mowę, wzbogacają zasoby językowe, wpływają na doskonalenie umiejętności matematycznych i rozwijają zainteresowania.
12 października w sali grupy Żabek zorganizowane zostały zajęcia z gier planszowych pod kierunkiem państwa Eweliny i Grzegorza Drynda rodziców Maksymiliana. Stanowiska z przygotowanymi grami planszowymi, wśród których były między innymi: Dooble, Ale Jaja, Pędzące Żółwie, Hit the Hat i inne. Przy każdym stanowisku dzieciom pomocą w prowadzeniu rozgrywki pomagały osoby dorosłe. Dzieci mogły dokonywać ich wyboru oraz wybierać partnerów do gry. Przedszkolaki poznały radość współzawodnictwa, wielorakość gier planszowych oraz zasady korzystania z nich. Rozgrywki potraktowały bardzo poważnie, z zaangażowaniem doprowadzały grę do końca godząc się z jej wynikiem. W bardzo otwarty sposób komunikowały się ze sobą, ustępując sobie wzajemnie miejsca po to aby wszystkie dzieci mogły być uczestnikami atrakcyjnie spędzonego czasu. Nie zabrakło oczywiście emocji, zdrowej rywalizacji i zabawy. W tych rozgrywkach wszystkie dzieci były zwycięzcami i otrzymały grę planszową „Jesień z jerzykiem”. Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć.