„Nasza Pani jest kochana, zawsze ma dla dzieci czas,
zwykle pani śpiewa dla nas ale dziś posłucha nas…”

Przedszkole to drugi dom, a nauczyciel to niezwykle ważna osoba w życiu szczególnie małych dzieci – to opiekun, przewodnik, autorytet. Bycie nauczycielem przedszkola jest nie tylko zawodem, ale także odpowiedzialną misją, którą powinno się powierzać wyjątkowym osobom. Świadomy nauczyciel każde dziecko musi traktować jako to jedyne, najważniejsze i niepowtarzalne, musi umieć słuchać. Świadomy nauczyciel musi mieć wyobraźnię dziecka, musi umieć myśleć jak dziecko, budować wypowiedzi zrozumiałe dla każdego malucha. Świadomy nauczyciel musi być zarówno muzykiem, cyrkowcem, poetą, aktorem, plastykiem, polonistą, matematykiem, przyrodnikiem jak i filozofem, psychologiem czy dydaktykiem. W każdej dziedzinie musi być specjalistą bo jak inaczej rozbudzi pasje, zamiłowania, talenty u swoich wychowanków? I rzecz najważniejsza… świadomy nauczyciel musi KOCHAĆ DZIECI !!! Nie da się wykonywać zawodu nauczyciela nie kochając dzieci.

14 października – Dzień Nauczyciela – Święto Edukacji Narodowej był to szczególny dzień dla wszystkich  nauczycieli, pracowników  i emerytów naszego przedszkola. Dzień niezwykły bowiem dzieci poprzez tańce, śpiewy i wiersze wyraziły płynącą prosto z serca swoją wdzięczność wychowawcom i opiekunom oraz całemu personelowi przedszkola za miłość, serce, opiekę i trud włożony w ich wychowanie i edukację. Każde słowo wypowiedziane przez „małych artystów” wzbudzało zachwyt i wzruszenie na twarzach zgromadzonych gości.

Na zakończenie części artystycznej oraz goście oraz pracownicy przedszkola obdarowani zostali pięknymi prezentami  wykonanymi przez naszych wychowanków, a pani Dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom za trud codziennej pracy.