W dniu 23.06.2021r dzieci z naszego przedszkola wraz z paniami udały się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego „Pod skałką” w Przybynowie k/Żarek.  Agrogospodarstwo „Pod Skałką” to wyjątkowe miejsce, tutaj czas się zatrzymał i pozwala docenić bliskość przyrody, kontakt z naturą oraz poznać życie na wsi.

Przygodę w gospodarstwie zaczęliśmy od zwiedzania mini zoo gdzie powitał nas kangurek  o wdzięcznym imieniu Paluszek. Wielkie zainteresowanie wzbudził też wielbłąd dwugarbny o imieniu Bazyl. W skansenie dzieci oglądały chatę jurajską z przełomu XIX/XX w.  z otoczeniem. Tam największym zainteresowaniem cieszyły się stare sprzęty codziennego użytku, a także kołyska i wiklinowy chodzik dla dzieci. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty edukacyjne:  Dwie grupy brały udział w warsztatach „Skąd się bierze mleko”. Następne grupy udały się na warsztaty „Jajko cud natury” a pozostałe dwie grupy uczestniczyły w warsztatach” Jak pszczoły uratowały planetę Ziemię?” Wszystkie warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem .Dostarczyły dzieciom wielu ciekawych wiadomości i poszerzyły ich wiedzę.

Kolejnym punktem wycieczki był efektywny plac zabaw, zachęcający do ćwiczenia umiejętności motorycznych w towarzystwie rówieśników. Oczekiwanym przez dzieci punktem wycieczki był też przejazd po okolicy kolejką „Jurajski Express”. Po dniu pełnym wrażeń dzieci zmęczone, ale szczęśliwe i radosne wróciły autokarem do przedszkola.