„Witaj Wiosno, witaj Wiosno
jak się masz, jak się masz?
Baw się razem z nami, baw się razem z nami,
bo już czas, bo już czas.”

 

Przyjście  nowej  pory  roku -wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda.                                                                          W  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej. Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. W  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody.  Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.

21 marca wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, dzieci ubrane były w zielone, niebieskie  i żółte ubrania. Dzień rozpoczęliśmy od zagadek i rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Nie zabrakło również wiosennych piosenek.

W każdej sali spotkaliśmy się z Panią Wiosną, która barwnie opowiadała o nadchodzącej porze roku. Dzieci oglądały  prezentację multimedialną o zwiastunach wiosny,  lesie i wodzie. Następnie do sali wbiegła Pani Zima, która przestraszyła wszystkie dzieci. Jednak po usłyszeniu głośnych okrzyków ”Zimę żegnamy, Wiosnę witamy” odleciała zabierając ze sobą Marzannę – symbol odchodzącej zimy. Mamy nadzieję, że wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość.