Tuż przed feriami dzieci z naszego przedszkola  uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Bezpieczne ferie” przeprowadzonych przez panią Dorotę Kamińską. Miały one na celu uświadomienie dzieciom zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw i sportów zimowych. Ferie zimowe dla większości dzieci, to czas wyjazdów, odpoczynku i dobrej zimowej zabawy. Dlatego też warto przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Podczas pogadanki dzieci dzieliły się pomysłami na zimowe zabawy na śniegu, zwracając szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa. Słownie ustaliliśmy zasady bezpiecznego zachowania i bezpiecznej zabawy, o których należy pamiętać podczas zimowych szaleństw na śniegu. Dzieci wymieniały:

• Bawimy się na śniegu pamiętając o ciepłej kurtce, czapce, szaliku i rękawiczkach.
  • Dobrze mieć śniegowce i zimowy kombinezon,
  • Nie należy zjeżdżać na sankach ze zbyt wysokich górek oraz w miejscach w pobliżu drogi,
  • Nie wchodzimy na zamarznięte jeziora, na łyżwach jeździmy tylko na lodowisku,
  • Podczas rzucania śnieżkami uważamy, by nie zrobić komuś krzywdy (nie rzucamy w twarz, ani za kołnierz).

Przedszkolaki podzieliły się znanymi im sposobami radzenia z zimnem: podskakiwanie, rozcieranie dłoni, bieg w miejscu.

Przypomnieliśmy sobie także podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w domu. Przedszkolaki doskonale wiedzą, że nie można rozmawiać z nieznajomym, ani nic od nich przyjmować. A co najważniejsze – trzeba koniecznie powiadomić rodziców o takie sytuacji. Dzieci powtórzyły numery alarmowe i ustaliły, w jakich sytuacjach można z nich korzystać.