„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest:   nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Św. Jan Paweł II

Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy staramy się pomagać innym. Dzieciaki z  naszego przedszkola wzięły udział w akcji „Bo na święta mi się zdaje, każdy chce być Mikołajem”. Wspólnie mogliśmy wesprzeć chorych podopiecznych oraz ich rodziny z Hospicjum Świętego Franciszka w Katowicach. Zebraliśmy m. in.  podkłady higieniczne, chusteczki nawilżane, pasty do mycia zębów, żele do mycia ciała, szampony, kremy do rąk i twarzy, słodycze, kawy, makarony, konserwy, i wiele innych potrzebnych rzeczy.

Tego typu akcje charytatywne realizowane na terenie placówek oświatowych dają przykład młodym wychowankom, że wspólnymi siłami można osiągnąć naprawdę wiele, i dzięki temu pomagać potrzebującym. Pragniemy serdecznie podziękować dzieciom i  rodzicom za zaangażowanie i okazaną pomoc.