Dnia 4 października dzieci z grupy: ”Biedronki” i „Pszczółki”  pod opieką pań: Katarzyny Ganita, Ewa Majczak i Doroty Kamińskiej wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni udały się do lublinieckiego parku na wycieczkę, która dostarczyła nam nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń. Wyjazd na wycieczkę poprzedziła rozmowa ,,Jak zachowujemy się w parku” – dzieci dzieliły się swoją wiedzą, w jaki sposób należy dbać o środowisko przyrodnicze. Zgodnie stwierdziły, iż nie należy niczego zrywać, łamać i zaśmiecać. Dzieci zobaczyły również stadion Sparty oraz amfiteatr. Park odkrył przed nami swe piękno. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa, słuchaliśmy odgłosów przyrody.  Bacznie przyglądaliśmy się przyrodzie: korze drzew, liściom, rozmawialiśmy o zwierzętach i ptakach żyjących w parku. Podczas wycieczki zbieraliśmy najpiękniejsze kolorystycznie liście, żołędzie i kasztany, którymi przyozdobiliśmy nasz kącik przyrody. Był też czas na bieganie i zabawy. Najwięcej radości sprawiło baraszkowanie wśród miękkich, pachnących liści. Zadowoleni, z kieszeniami pełnymi żołędzi i bukietami kolorowych liści wróciliśmy do naszego przedszkola.