Podobnie jak w latach ubiegłych w Droniowicach z udziałem zuchów , harcerzy i chętnych dzieci zostały zorganizowane trzydniowe zajęcia pod hasłem  „Z naturą za pan brat” pod opieką podharcmistrz Ewy Majczak, Joanny Malinowskiej, Ireny Droździok i Julki Puchalskiej  bawiło się  w sumie 35 dzieci i młodzieży.

Zajęcia były zorganizowane w dniach 05-06-07 lipiec 2021r. W pierwszym dniu naszych zajęć na terenie Droniowic zamieniliśmy się w policjantów którzy szukali zaginionych postaci:. Judy Hopps i Nika Bajera z Zwierzogrodu.

Zmagaliśmy się z szeregiem zadań aby rozwiązać zagadkę zaginięcia naszych bohaterów m.in.: wykonywaliśmy własne odznaki, rozwiązywaliśmy quiz o zwierzętach z bajek, układaliśmy komiks o naszych domowych czworonożnych przyjaciołach, musieliśmy rozpoznać zwierzęta po ich tropach, wymyślić i zaprezentować piosenkę i taniec z podanych słów, itp. Po drodze wypatrywaliśmy w terenie przeróżnych poszlak i wskazówek które miały nam pomóc w rozwiązaniu zagadki. Po powrocie każda drużyna zaprezentowała rezultaty swojej misji i otrzymała kopertę z prawidłowym rozwiązaniem. Każda drużyna doskonale poradziła sobie z zadaniami i z sukcesem rozwiązała sprawę z zaginięciem postaci z Zwierzogrodu. Po przerwie na  pyszny i zdrowy poczęstunek odbyły się zajęcia plastyczne na których dzieci wykonywały breloczki z filcu oraz  stały się malarzami na łonie natury. Na sam koniec miały miejsce zawody sportowe oraz hackerskie pląsy i zabawy, po których wszyscy udali się do domów.

W drugim dniu wybraliśmy się do Agrogospodarstwa pod skałką w Przybynowie. Na powitanie czekało na nas przepyszne drugie śniadanie, po którym udaliśmy się na przejażdżkę kolejką „ Jurajski Ekspress” po okolicy. Po powrocie czekał na dzieci pokaz robienia waty cukrowej. Następnie w dwóch grupach wyruszyliśmy na wizytę do Zwierzyńca „Pod Skałką”, gdzie mogliśmy spotkać kangura o imieniu Pazur , rodzinę danieli, stado mini kózek oraz wielbłąda, osiołki i mnóstwo innych zwierząt, a potem do Skansenu Wsi Jurajskiej tam ujrzeliśmy jak ludzie żyli za dawnych czasów. Po przerwie na poczęstunek zostaliśmy zaproszeni przez praczkę Anielę do jej pracowni. Opowiedziała nam o swojej pracy, obaliła mity o mydle oraz opowiedziała historię jego powstania. Każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił w praniu na tarce. Następnie podzieliła się swoją wiedzą na temat światła i wyrobu świec. Pod jej czujnym okiem każdy uczestnik wykonał świecę którą później mógł zabrać do domu. Po obiedzie dzieci szalały w Dmuchanej Krainie Marzeń. Po opuszczeniu Agrogospodartwa wyruszyliśmy do Sanktuarium w Leśniowie. Po odpoczynku nad źródełkiem udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

W ostatnim dniu udaliśmy się do Ośrodka w Kalinie gdzie pani Agnieszka Bartocha  bardzo ciekawie opowiadała o roślinach i zwierzętach znajdujących się na terenie Parku Krajobrazowego „Lasy nad Górną Liswartą”. Zabrała nas na wycieczkę po ścieżce edukacyjnej na trasie Kalina-Olszyna podczas której w małych grupach niczym prawdziwi przyrodnicy zmagaliśmy się z rozpoznawaniem drzew i obserwacją zwierząt rozwiązują przygotowane przez naszą panią przewodnik kart. Odwiedziliśmy tamtejszy las, gdzie zobaczyliśmy Diabelski Kamień i usłyszeliśmy o nim legendę oraz spacerowaliśmy brzegiem stawu Olszynka. Po powrocie do ośrodka edukacyjnego parku czekało na nas kilka punktów z zadaniami m.in. zajęcia sportowe, Gigantyczna gra planszowa, zajęcia plastyczne oraz wystawa przyrodnicza. Na sam koniec miało miejsce ognisko podczas którego zakończyły się nasze zajęcia, każde dziecko otrzymało pamiątkowy upominek, a osoby które zaangażowały się w organizację podziękowania.